СТАЦІОНАРНЕ ВІДДІЛЕННЯ ДЛЯ ПОСТІЙНОГО ПРОЖИВАННЯ В С. СТАРИЙ ЧОРТОРИЙСЬК

    Стаціонарне відділення для постійного проживання в с. Старий Чорторийськ, було створено у 1992 році на 10 ліжко-місць під назвою відділення медико-соціальної реабілітації. Воно створено для покращення житлових і побутових умов проживання одиноких та малозабезпечених громадян району. У 2000 році перейменовано на стаціонарне відділення постійного проживання одиноких непрацездатних громадян.
    З 2010 року і по даний час стаціонарне відділення для постійного проживання в с. Старий Чорторийськ розраховане на 45 ліжко-місць. до якого на постійне проживання приймаються одинокі громадяни похилого віку, одинокі інваліди (які досягли 18-річного віку) і на тимчасове проживання одинокі хворі (з числа осіб  працездатного віку  на  період до встановлення  їм  групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які відповідно  до  висновку лікарсько-консультаційної комісії закладу охорони здоров'я за станом здоров'я не здатні до самообслуговування, потребують постійного стороннього догляду та допомоги, соціально-побутових, соціально-медичних та інших соціальних послуг.

    У стаціонарному відділенні громадяни перебувають на повному державному утриманні, одержують необхідні їм соціальні послуги та відповідно до встановлених норм забезпечуються:

1)   житлом, одягом, взуттям, постільною білизною, м'яким і твердим інвентарем і столовим посудом;

2)   раціональним чотириразовим харчуванням, у тому числі з урахуванням віку і стану здоров'я, у межах натуральних норм харчування, передбачених для мешканців інтернатних установ;

3)   медичним обслуговуванням;

4)   комунально-побутовим обслуговуванням (опалення, освітлення,  тепло-, водопостачання тощо).

    За розпорядженням Маневицької районної державної адміністрації до стаціонарного відділення можуть прийматися (за наявності вільних місць)  громадяни похилого віку, інваліди (які досягли 18-річного віку), хворі (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці),  які мають рідних, що повинні забезпечити їм догляд і допомогу. В такому разі зазначені категорії громадян перебувають у стаціонарному відділенні на умовах стовідсоткового відшкодування витрат на їх утримання або за рахунок додаткових коштів місцевого бюджету.

    Приймання до стаціонарного відділення здійснюється за путівкою управління праці та соціального захисту населення Маневицької районної державної адміністрації за місцем проживання, виданою на підставі:

- особистої заяви громадянина похилого віку чи інваліда про його прийняття до відділення;

- паспорта (або іншого документа, що засвідчує особу);

- медичної картки про стан здоров’я з висновком лікарсько-консультаційної комісії закладу охорони здоров'я про не здатність його до самообслуговування та потребу в постійному сторонньому догляді та допомозі;

- довідки про розмір призначеної пенсії;

- довідки про склад сім’ї за встановленою формою;

- витяг з Реєстру правочинів про відсутність укладеного договору довічного утримання (догляду), виданий нотаріусом;

- довідки медико-соціальної експертної комісії про групу інвалідності особи (за наявності групи інвалідності).

- копія наказу про здійснення (припинення) обслуговування.

- копія рішення (розпорядження) Маневицької районної державної адміністрації про звільнення від плати громадян похилого віку, інвалідів (які досягли 18-річного віку), хворих (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці),  які мають рідних, що повинні забезпечити їм догляд і допомогу.

    Тимчасове вибуття громадянина із стаціонарного віділення за  особистим бажанням дозволяється на термін не більше двох місяців на календарний рік. Дозвіл на вибуття надається з урахуванням висновку лікаря про можливість тимчасового залишення відділення та письмовим зобов'язанням родичів або осіб, які згодні його прийняти на проживання та забезпечити належний догляд і необхідні соціальні послуги.

    Витрати, пов'язані з поїздкою до родичів або інших осіб, територіальний центр не компенсує.

    Якщо громадянин тимчасово вибуває із стаціонарного віділення на цей період, він знімається з харчування, але залишається у списках мешканців і пенсія за період відсутності виплачується йому у повному розмірі.

    Про вибуття із стаціонарного відділення громадянин завчасно (за три дні) письмово повідомляє завідувача стаціонарного відділення.

    Відрахування підопічного з стаціонарного відділення здійснюється за погодженням з управлінням праці та соціального захисту населення Маневицької  райдержадміністрації згідно наказу по відділенню за особистою заявою підопічного і на підставі довідки про наявність у нього житлової площі або письмової згоди родичів про можливість його утримувати і забезпечувати догляд.

    У разі припинення перебування у стаціонарному відділенні, громадянину видається одяг, білизна, взуття за сезоном, документи, власні речі та цінності (ощадна книжка, цінні  папери тощо), які зберігалися у відділенні, а також довідка  із зазначенням терміну перебування у відділенні. Забезпечення громадян, які перебувають у  стаціонарному відділенні,  здійснюється відповідно до нормативів, передбачених для будинків-інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів і стаціонарних відділень   територіальних центрів, затверджених Міністерством праці та соціальної політики України.

    Стаціонарне відділення очолює завідувач Брик Валентина Макарівна

    Контактні дані: с. Старий Чорторийськ, вул, Сокола, 57 тел.: 9-51-38